Żelazko IG300

Ubrania bez zagnieceń

Idealne na co dzień

GÖTZE & JENSEN IG300 to wydajne żelazko do codziennego użytkowania. Duża moc 1600 W gwarantuje szybkie i skuteczne prasowanie, a mocny wyrzut pary sprawi, że nawet mocno pogniecione ubrania szybko zostaną pozbawione zmarszczek.

ŻELAZKO GOTZE & JENSEN IG300 (1600W) (10 G MIN) wyglad

Ceramiczna stopa

Nieprzywierająca stopa ceramiczna żelazka GÖTZE & JENSEN IG300 ułatwia prasowanie. Jej ogromną zaletą jest również wysoka odporność na zarysowania ostrymi częściami garderoby - na przykład guzikami czy zamkami. Tego typu stopa ma dobry poślizg, co jeszcze bardziej usprawnia pracę.

ŻELAZKO GOTZE & JENSEN IG300 (1600W) (10 G MIN) stopa ceramiczna

Pojemny zbiornik

Duży zbiornik na wodę o pojemności 260 ml pozwoli Ci za jednym razem wyprasować ubrania dla całej rodziny. Nawet przy prasowaniu wielu ubrań nie trzeba będzie go często uzupełniać, co znacznie usprawni pracę, a Ty zaoszczędzisz swój czas.

ŻELAZKO GOTZE & JENSEN IG300 (1600W) (10 G MIN) zbiornik na wode

Moc pary

Mocny wyrzut pary pozwoli uporać się nawet z najtrudniejszymi zagnieceniami. Jeśli nie masz czasu, by rozstawiać deskę do prasowania - dzięki pionowemu wyrzutowi pary wygładzisz odzież wiszącą na wieszaku czy firanki.

ŻELAZKO GOTZE & JENSEN IG300 (1600W) (10 G MIN) para wyrzut

Blokada kapania

Żelazko GÖTZE & JENSEN IG300 wyposażone jest w system zabezpieczający przed kapaniem, chroniący Twoje ubrania przed irytującymi plamkami. Urządzenie ma też funkcję odwapniania i samooczyszczenia, które zapobiegają osadzaniu się kamienia i tym samym przedłużają jego żywotność.

ŻELAZKO GOTZE & JENSEN IG300 (1600W) (10 G MIN) blokada kapania samoczyszczenie

Wygoda prasowania

Przewód żelazka GÖTZE & JENSEN IG300 ma aż 1,9 m, dzięki czemu możesz swobodnie pracować nawet dalej od źródeł prądu. Dodatkową zaletą jest to, że jest to obrotowy kabel, który zapewnia pełniejszą swobodę ruchów. Dzięki niemu nie musisz martwić się o plątanie czy zaginanie się i uszkodzenia.

ŻELAZKO GOTZE & JENSEN IG300 (1600W) (10 G MIN) prewod obrotowy

Co w pudełku?

W opakowaniu oprócz żelazka GÖTZE & JENSEN IG300 znajduje się zbiornik na wodę oraz instrukcja obsługi w języku polskim z warunkami gwarancji.

ŻELAZKO GOTZE & JENSEN IG300 (1600W) (10 G MIN) zestaw zawartosc opakowania

SPECYFIKACJA
Moc [W]
1600
Funkcje dodatkowe
Ergonomiczna rączka
Załączona dokumentacja
Instrukcja obsługi w języku polskim
Wyposażenie
Zbiornik na wodę
Gwarancja
24 miesiące
Kolor
Niebiesko-Biały
Zabezpieczenia
Brak
Wyświetlacz LCD
Nie
Przełącznik zmiany napięcia
Nie
Długość przewodu sieciowego [m]
1.9
Rodzaj żelazka
Parowe
Rodzaj stopy
Ceramiczna
Wytwornica pary
Wbudowana
Wytwarzanie pary [g/min]
20
Regulacja strumienia pary
Tak
Pionowy wyrzut pary
Tak
Blokada kapania
Tak
Spryskiwacz
Tak
Automatyczny dobór temperatury
Nie
System antywapienny
Tak
Funkcja samooczyszczenia
Tak
Pojemność zbiornika na wodę [ml]
260
Automatyczne wyłączenie żelazka
Nie
Stan produktu
Nie dotyczy
USP_1
Duży pojemnik na wodę
USP_2
Nieprzywierająca stopa ułatwia prasowanie
Dodatkowe uderzenie pary [g/min]
Nie
Znak zgodności
Materiały do pobrania
Poradnik eksperta
Szybkie i skuteczne prasowanie wymaga właściwego żelazka

Prasowanie to czynność powtarzalna, którą po prostu raz na jakiś czas każdy musi wykonać. W takiej sytuacji warto dysponować dobrym sprzętem, który umożliwi szybkie i skuteczne wykonanie tej ważnej pracy.

Dobre żelazko powinno być lekkie i solidne. Niezmiernie ważna jest też ergonomia, która bezpośrednio wpływa na komfort prasowania. Warto wybrać model z profilowaną rączką, która dobrze leży w dłoni, a jaj faktura dodatkowo chroni przed wyśliźnięciem się z ręki. Jednocześnie nie zaszkodzi zwrócić uwagę na miejsce mocowania przewodu zasilającego. Powinien być usytuowany nieco z boku, aby zagwarantować optymalny zakres ruchów.

Kluczem skuteczności prasowania jest dobrze dobrana temperatura i spód wykonany z jakościowej stali, najlepiej powlekanej dodatkową warstwą teflonu, który zabezpiecza prasowany materiał przed gwałtownym spaleniem w przypadku, gdy użytkownik ustawi zbyt wysoką temperaturę. Warto także pamiętać, że skuteczność prasowania można podnieść, stosując parę wodną. W związku z tym żelazo musi być wyposażone w zbiornik na wodę i łatwy w użyciu zraszacz.