Transmitery FM
Transmitery FM
Poradnik eksperta
Transmiter FM do radia samochodowego

Jak wykorzystać głośniki samochodowe do rozmów telefonicznych lub słuchania muzyki ze smartfona, pendriva lub karty pamięci? Trzeba wyposażyć się w transmiter FM. Urządzenie to pozwala na transfer danych pomiędzy nośnikiem i radiem poprzez fale FM. Wystarczy ustawić częstotliwość nadawanie w transmiterze, a później wyszukać ją w radiu.

Współczesny transmiter FM może pełnić szereg funkcji. Jest to bardzo dobry sposób na podniesienie funkcjonalności w starszych pojazdach oraz w tych z ubogim wyposażeniem seryjnym. W specyfikacji tych urządzeń znajdują się elementy takie jak:

  1. moduł bluetooth,
  2. nadajnik fm o zakresie częstotliwości pomiędzy 87.5 – 108.0 MHz,
  3. czytnik kart pamięci,
  4. złącze USB.

Dostępne są również urządzenia o rozszerzonej funkcjonalności, wyposażone dodatkowo w ekran ciekłokrystaliczny oraz pilot.

Transmiter FM to urządzenia, które pozwala w najprostszy możliwy sposób skomunikować telefon, tablet i nośniki pamięci z samochodowym radiem. W ten sposób za pośrednictwem transmitera możemy wybierać kolejne pozycje z ulubionej play listy na pendrivie lub przełączać się pomiędzy utworami w aplikacji do streamingu muzyki.