Lokówki
Lokówki
Poradnik eksperta
Lokówki – do falowania i kręcenia każdych włosów

Lokówka to najlepszy sprzęt do ułożenia burzy pięknych loków, nawet na grubych prostych włosach. Wystarczy dobrać urządzenie o odpowiednich parametrach i rozpocząć układanie nowej fryzury.

Dobre lokówki można rozpoznać po kilku charakterystycznych cechach. Po pierwsze bezpieczeństwo – nasadki powinny być wykończone specjalną powłoką ceramiczną, która chroni włosy przed zniszczeniem poprzez przyłożenie zbyt wysokiej temperatury. Lokówka musi też być wyposażona w odpowiednie zabezpieczenie przed przegrzaniem, do którego mogłoby dojść podczas czesania trwającego dłuższą chwilę.

W zależności od rodzaju i gęstości włosów warto wybrać urządzenie o większej lub mniejszej średnicy nasadki. Duży wpływ na skuteczność, szczególnie w przypadku trudnych włosów może mieć też zakres ustawień temperatury. Więcej poziomów, to także więcej możliwości na stopniowanie efektu wow.

Wybierając lokówkę, należy pamiętać także o ergonomii. Z uwagi na zasilanie z sieci, dobrym rozwiązaniem są urządzenia z obrotowym przewodem zasilającym. Dzięki temu użytkownik unika konieczności przekładania lokówki i rozwijania skręconego w trakcie czesania kabla. Funkcjonalność ta znacznie podnosi bezpieczeństwo użytkowania lokówek.