Transmitery FM

Transmitery FM
Transmitery FM
Poradnik eksperta
Transmiter FM do radia samochodowego

Jak wykorzystać głośniki samochodowe do rozmów telefonicznych lub słuchania muzyki ze smartfona, pendriva lub karty pamięci? Trzeba wyposażyć się w transmiter FM. Urządzenie to pozwala na transfer danych pomiędzy nośnikiem i radiem poprzez fale FM. Wystarczy ustawić częstotliwość nadawanie w transmiterze, a później wyszukać ją w radiu.

Współczesny transmiter FM może pełnić szereg funkcji. Jest to bardzo dobry sposób na podniesienie funkcjonalności w starszych pojazdach oraz w tych z ubogim wyposażeniem seryjnym. W specyfikacji tych urządzeń znajdują się elementy takie jak:

  1. moduł bluetooth,
  2. nadajnik fm o zakresie częstotliwości pomiędzy 87.5 – 108.0 MHz,
  3. czytnik kart pamięci,
  4. złącze USB.

Dostępne są również urządzenia o rozszerzonej funkcjonalności, wyposażone dodatkowo w ekran ciekłokrystaliczny oraz pilot.

Transmiter FM to urządzenia, które pozwala w najprostszy możliwy sposób skomunikować telefon, tablet i nośniki pamięci z samochodowym radiem. W ten sposób za pośrednictwem transmitera możemy wybierać kolejne pozycje z ulubionej play listy na pendrivie lub przełączać się pomiędzy utworami w aplikacji do streamingu muzyki.