Akcesoria do eskpresów
Akcesoria do eskpresów
Poradnik eksperta
Akcesoria do ekspresów ciśnieniowych i przelewowych

Parzenie ulubionej kawy czy herbaty wymaga specjalnych przygotowań. Nie jest tajemnicą, że najlepszy aromat i smak ma kawa świeżo zmielona, a najlepsze mleko do kawy czy herbaty przygotowuje się w specjalnie przygotowanych do tego celu naczyniach, czyli w spieniaczach do mleka.

Warto wiedzieć, że dobry młynek do kawy, to nie tylko urządzenie do szybkiego mielenia kawy na drobny pył. Wręcz przeciwnie. Proces mielenia ziaren ma znaczny wpływ na smak przygotowanego naparu. Wprawni kawosze, nie tylko bariści często miesiącami dopracowują procedurę parzenia ulubionej kawy. Grubość granulatu lub jak kto woli, stopień zmielenia kawy przekłada się na przebieg procesu parzenia, podobnie jak gęstość kawy (stopień ubicia w sitku) oraz czas i temperatura parzenia.

Dobry młynek powinien umożliwić uzyskanie zarówno drobno, jak i grubo zmielonej kawy do parzenia. Poza tym warto wybrać urządzenie, które dobrze wygląda, jest poręczne i niezawodne, dokładnie tak jak młynki w naszej ofercie. Inwestując w młynek nie warto rezygnować ze spieniacza, w końcu nie zawsze wszyscy piją tylko i wyłącznie czarną kawę. Spieniacz okaże się idealny podczas eksperymentów z latte i cappuccino.