Ładowarki sieciowe
Ładowarki sieciowe
Poradnik eksperta
Ładowarki sieciowe do urządzeń mobilnych

Ładowanie smartfna czy laptopa to czynność tak oczywista, że nikt już nie zastanawia się, czy potrzebuje ładowarki sieciowej do tego celu. Każdy dysponuje przynajmniej jedna ładowarką, dzięki której regularnie uzupełnia poziom energii swojego urządzenia. Dostępnych jest coraz więcej interesujących urządzeń o ciekawych funkcjonalnościach.

Współczesna ładowarka sieciowa składa się z typowego wtyku do gniazda sieciowego, który jest zakończony z drugiej strony jednym lub większą ilością gniazd USB. Ładowarki z kilkoma gniazdami pozwalają na jednoczesne podłączenie kilku urządzeń. To wygodne rozwiązanie, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że coraz więcej ludzi posiada więcej niż jedno urządzenie, a ilość gniazd sieciowych w bezpośrednim otoczeniu zazwyczaj jest ograniczona.

Alternatywą i hitem sezonu jednocześnie można określić nowoczesne ładowarki indukcyjne. Bez konieczności podłączania kabla jest naprawdę bardzo wygodnie, ale tylko dopóki nie musisz korzystać ze smartfona w trakcie ładowania. Jest to rozwiązanie idealne do domu i na biurko w pracy, gdzie dla bezpieczeństwa obie ręce trzyma się na klawiaturze. W takich warunkach smartfon może spokojnie wygrzać się na ładowarce. Warto wiedzieć, że ładowanie indukcyjne jest wyjątkowo szybkie.