Akcesoria do golarek

Akcesoria do golarek
Akcesoria do golarek
Poradnik eksperta
Akcesoria do golarek

Współczesne golarki to sprzęt bardzo wydajny i skuteczny, ale z czasem niektóre podzespoły mogą wymagać prostych czynności serwisowych lub wymiany. W takich sytuacjach warto sięgnąć po jakościowe akcesoria, dzięki którym golarka poradzi sobie z kolejnymi miesiącami, a nawet latami szybkiego i dokładnego golenia.

W przypadku nowoczesnych golarek warto raz na jakiś czas użyć specjalnego płynu na bazie oliwy w celu dokładnego oczyszczenia powierzchni tnącej i grzebienia golarki. Taki zabieg jednocześnie ostrzy intensywnie eksploatowane ostrza i konserwuje wszystkie elementy ruchome mechanizmu golącego. Czasami zdarza się jednak, że nie da się uniknąć wymiany ostrzy, w takiej sytuacji zachęcamy do zakupu zestawów głowic golących, bloków ostrzy lub pojedynczych nożyków.

Jednym z podstawowych zabiegów konserwacyjnych golarek jest ich regularne czyszczenie. W tym celu stosuje się zazwyczaj dołączone do zestawu niewielkie pędzelki, które pozwalają usunąć zalegający osad z regularnie golonego zarostu. W przypadku zagubienia takiego pędzelka można dokupić odpowiedni w naszym sklepie z akcesoriami. Niektóre urządzenia dopuszczają czyszczenie strumieniem wody, jednak nawet w takiej sytuacji warto raz na jakiś czas pokusić się o czyszczenie na sucho.